« Tagasi

Kurkse külas moodustati naabrivalve piirkond

13.septembri allkirjastati vallamajas neljapoolne leping  vallavalitsuse, politsei, Eesti Naabrivalve   ja Kurkse naabrivalve sektori vahel Padise vallas neljanda naabrivalve piirkonna moodustamiseks. Liitujateks olid küla 33 majapidamist. Sektori  vanema Lehar Kurveti sõnul oli mõte naabrivalvest juba mõnda aega ja seda eeskätt varasemast toimunud varguste tõttu. Külla lisandub uusi elanikke ja uusehitused meelitavad paharette. Puudusid ka omavahelised kontaktid. Külarahvaga ühisel jaanipäeva koosolemisel arutati ja jõuti arusaamisele naabrivalvega liitumise kasulikkusest. Lisaboonuseks on Naabrivalve liikumisega kaasnev ühtekuuluvustunne ja ühise tegutsemise rõõm. Paigaldatud naabrivalve sildid annavad teada, et piirkonna inimesed suhtlevad omavahel ja hoolivad üksteisest. Naabrivalvega liitumine on odavaim turvalisuse tõstmise viis.

Plaanis on oktoobris teha ühine arutelu koos politsei ja naabrivalvega, et vaadata üle piirkonna võimalikud riskid ja arutada, kuidas turvalisust veelgi tõsta.

Kui Sina aitad naabrit, aitab tema Sind! Kodukoha turvalisus - hea koostöö naabritega. Naabrivalve-hooli, märka, reageeri!

Sõbralik naeratus ja TERE naabrile on esimene samm, et muuta tõeliseks koduks piirkond, kus elate. Naabrivalvega liitumisest huvitujad leiavad ka vajalikku infot MTÜ Eesti Naabrivalve kodulehelt www.naabrivalve.ee.

Jüri Siim
Eesti Naabrivalve maakondlik arendusjuht