« Tagasi

Naisrahvatantsurühm kutsub osalema rahvusvahelisel tantsupäeval

29. aprillil tähistatakse üle maailma rahvusvahelist tantsupäeva. Seoses sellega kutsub Padise naisrahatantsurühm kõiki huvilisil vallamaja ette ühistantsimisele.

Rahvusvahelise tantsupäeva traditsiooni on ellu kutsunud UNESCO Rahvusvaheline tantsunõukogu, et tähistatada prantsuse tantsija ja ballettmeistri Jean-Georges Noverre' sünnipäeva. Jean-Georges Noverre' (1727 - 1810) loetakse akadeemilise koreograafia alusepanijaks.

1982. aastal alguse saanud tantsupäeva tähistamine aitab märku anda suuremale hulgale inimestele, et tantsukogemus on omaette väärtus ja selle kunstialaga alustada ei ole mitte kunagi hilja. Rahvusvaheline tantsupäev aitab tuua tantsukunsti lähemale igale inimesele ning anda võimaluse kõigile huvilistele tantsimisest või tantsusündmusest osa saada.

Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamise traditsiooni kohta saad lähemalt tutvuda antud lingil http://www.errs.ee/index.php?id=65077

Ka padise naisrahvatantsurühm on otsustanud tähistada rahvusvahelist tantsupäeva ühistantsimisega. Tantsud, mis selle aasta rahusvahelisel tantsupäeval tantsitakse on: Kassariik, Ingliska ja Oige ja vasemba. Oodatakse igas vanuses osalejaid, et tantsupäeva tähistamiseks saaks tore ettevôtmine meie kogukonnas. Ühistantsimine toimub laupäeval, 29.aprillil kell 12.00  Padise vallamaja ees, vihma korral toimub tantsitakse Padise vallamaja saalis.

Tantsude kirjeldused ja videod http://errs.ee/index.php?id=65629 

Riietus on vaba. Tore oleks aga tantsijaid näha rahvariietes või kasvõi rahvariiete seelikutes. Tantsimist filmitakse ja kõik üle Eesti toimunud tantsupäevade videod pannakse üles you tube keskkonda, nende alusel selgitatakse välja parim, huvitavaim jne, kollektiiv-esineja.

Aņneli Bergmaņn

Padise Rahvamaja naisrühm

Mob. 5185242